Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
23.01.2012 00:50 - Сити срази възкръснал Тотнъм след гол от дузпа в 95-а минута (видео)
Автор: slubos Категория: Спорт
Прочетен: 1104 Коментари: 2 Гласове:
2

Манчестър Сити победи Тотнъм драматично с 3:2 в дерби среща на Висшата лига. "Гражданите" поведоха в 56-тата минута, когато Силва намери отлично Насри и последният порази целта. 3 минути по-късно Лескът удвои 2:0, а секунди след това Дефоу върна надеждите на гостите, реализирайки гол. Драмата стана пълна в 65-тата минута, когато Бейл със страхотен шут изравни. В самия край на мача Балотели от дузпа донесе победата на тима си.   По този начин Ман Сити спечели ценни точки в битката за титлата, а Тотнъм може да съжалява за загубата.   Първото по-опасно положение в мача бе създадено в 12-тата минута, когато Агуеро стреля към вратата на гостите. Лондончани отговориха с 2 бързи контраатаки, но центриранията на Ленън и Екото не доведоха до резултат. В 17-тата минута Силва получи топката в наказателното поле на "шпорите" и отклони към Агуеро и Джеко, които си попречиха в опитите си да реализират и нито един от двамата не успя да нанесе решителен удар.   Агуеро създаде проблеми на защитата на Тотнъм в 26-тата минута, след като проби в полето на гостите и намери Силва, който от добра позиция стреля неточно. 4-ри минути по-късно Кун Агуеро сам отправи удар към вратата на лондончани като Фридъл прояви класа и не се стигна до попадение. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и така съперниците се оттеглиха при нулево равенство на почивката.   Девет минути след подновяването на играта Модрич проби в полето на Сити и подаде към Бейл, който стреля разочароващо.   Домакините поведоха в 56-тата минута, след като Силва проби отлично през центъра и намери Насри, който от границата на наказателното поле отправи топовен шут - 1:0. Само 3 минути по-късно Лескът се оказа най-съобразителен при центриране от корнер и покачи за 2:0.   Секунди след второто попадение на Сити, Дефоу се възползва от грешка в отбраната на домакините и върна един гол. Драмата стана пълна в 65-тата минута, когато Бейл стреля силно и порази целта 2:2 и шоу на "Етихад". В продължението на срещата "шпорите" можеха да стигнат до пълен обрат, след като Савич сбърка в центъра на терена, топката попадна в Бейл, той напредна и подаде към Дефоу като последният от близка дистанция не съумя да прати кълбото в мрежата.    В последната минута на продължението Балотели спечели дузпа за Сити, застана зад топката и реализира, слагайки точка на спора 3:2 за "гражданите" в супермач срещу Тотнъм на "Етихад".