
Прочетен: 55 Коментари: 0 Гласове:
Последна промяна: 14.03 18:40
Усъвършенстваните системи изкуствен интелект (II) с труд се справят с основни задачи за измерване на времето, като четене на аналоговите показания на часовете и разбиране на календарите. Това разбраха учени от Университета в Единбург (The University of Edinburgh, UK).
Авторите на изследването изследват възможностите на мултимодалните големи езикови модели (MLLM) да отговорят на въпроси, свързани с времето, като разчитат на изображения на часовници или календари. ИИ беше тестван с помощта на различни дизайни на часовници, включително с римски цифри, със и без секундни стрелки и с циферблати с различни цветове. Установено е, че системите на ИИ интерпретират правилните позиции на стрелките на часовника в по-малко от 25% от случаите.
Римските цифри или стилизираните стрелки на часовника причиняват повече грешки. Според екипа от Единбург на изкуственият интелект не е помогнало дори когато секундарната стрела е била премахната. Това показва фундаментални проблеми с откриването на стрелки и интерпретацията на ъгли, казват изследователите.
Kwangmoozaa/Shuttersock/FOTODOM📷Най-ефективният ИИ модел сгреши при изчисляването на датите с помощта на календара в 20% от случаите
ИИ моделите също бяха попитани за календара: определете празничните дати, изчислете датите в миналото или бъдещето въз основа на календара. Но дори и най-ефективният ИИ модел сгреши при изчисляването на датите в 20% от случаите. По този начин комбинацията от пространствено съзнание, контекст и основна математика, необходими за разбиране на часовници и календари, е ясна слабост на настоящите ИИ модели, заключиха в университета и в тази част машинният интелект е далеч от мнозинството от хората, които знаят как да определят времето и да използват календари от ранна възраст.
Преди това два инструмента от Google DeepMind (AlphaGeometry 2 и AlphaProof) успешно решиха четири от шестте проблема на Международната олимпиада по математика. AlphaGeometry успя да реши 83% от всички геометрични проблеми през последните 25 години. В същото време вицепрезидентът на Google DeepMind Дейвид Силвър каза, че изкуственият интелект все още не е в състояние да замени човешките математици. Той сравни ИИ с плъзгащи се правила или калкулатори, които могат да помогнат с изчисленията, но нямат въображението, необходимо за решаване на интересни проблеми.
РБК

2. Страшните истини - духовни, ДНК, синя кръв - евреи, араби, индуси, китайци.
3. Основното генетично различие между трите раси са пръстовите отпечатъци
4. Заземяването лекува възпалителните процеси
5. Мусорна ДНК. Холограма на плода. Педента на ДНК.УЗИ.
6. Душата, нейната генетика, потомците ни.
7. Връзката между българи и шумери
8. Реинкарнацията и генетиката
9. Раждането на тракийската азбука
10. На земята живеят четири вида човек
11. ГЕНЕТИЧНИЯТ АНАЛИЗ В ТЪРСЕНЕ НА ИСТИНАТА ЗА ЕТНИЧЕСКИЯ ПРОИЗХОД НА ДРЕВНИТЕ И НАСТОЯЩИ БЪЛГАРИ
12. Американските бомби с обеднен уран
13. Лицензиран расолог - Вл. Авдеев
14. Енергоновата система на кръвта
15. Руският език не е руски, а български
16. Подслушват ли телефона ви?
17. Българският език - езикът на първите хора!
18. КОВИД - 19 и старите лекари
19. Хидра 1 и Хидра 2 - рак
20. Ябълков оцет - мастер клас
21. Истината за атеросклеротичните плаки и гъбичките
22. Уникален артефакт от Сибир, който принуди учените да преразгледат историята на древния свят
23. Мусорната ДНК се оказва критична за видообразуването
24. Д - р Райън Коул , патоанатом - ваксините са токсини
25. В България е създадена най - ранната писменост в света https://www.youtube.com/watch?v=q2TRX1vkCFg
26. Без САЩ комунизма нямаше да се роди
27. Болкотерапия чрез молитвена поза
28. Акад. Васил Николов: Носим гени на 8 000 години
29. Целта на Ковид - тестовете е да се краде ДНК
30. Интересен случай за рака..